Kategoria "Odgrywanie ról" dla dzieci to zestaw produktów przeznaczonych dla najmłodszych, które pozwalają im na rozwijanie wyobraźni i kreatywności poprzez odgrywanie ról w różnych sytuacjach. W tej kategorii znajdują się zabawki takie jak: komplety przebrania, zestawy narzędzi, zestawy kuchenne, zestawy do malowania twarzy, zestawy do przygotowywania jedzenia itp. Te produkty pozwalają dzieciom na odgrywanie ról w różnych sytuacjach, takich jak: gotowanie, malowanie, naprawianie rzeczy itp.

Tender Leaf Toys Kreatywny zestaw z drewnianymi elementami - Ocean Tender Leaf Toys Kreatywny zestaw z drewnianymi elementami - Ocean
Cena:

367,08 zł

Cena regularna: 399,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Tender Leaf Toys Salon fryzjerski - drewniana toaletka z akcesoriami Tender Leaf Toys Salon fryzjerski - drewniana toaletka z akcesoriami
Cena:

367,08 zł

Cena regularna: 399,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Mentari Drewniany telefon stacjonarny Mentari Drewniany telefon stacjonarny
Producent: Mentari
Cena:

89,00 zł

zobacz więcej
Fat Brain Toys Pretendables Zestaw do Wypieków Fat Brain Toys Pretendables Zestaw do Wypieków
Producent: Fat Brain Toys
Cena:

172,05 zł

Cena regularna: 185,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Fat Brain Toys Pretentables Zestaw do Pieczenia Pizzy Fat Brain Toys Pretentables Zestaw do Pieczenia Pizzy
Producent: Fat Brain Toys
Cena:

231,57 zł

Cena regularna: 249,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Burger drewniany zestaw do układania, Jabadabado Burger drewniany zestaw do układania, Jabadabado
Producent: jabadabado
Cena:

110,67 zł

Cena regularna: 119,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Walizka małego barbera, Jabadabado Walizka małego barbera, Jabadabado
Producent: jabadabado
Cena:

138,57 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Zestaw małego kucharza, Jabadabado Zestaw małego kucharza, Jabadabado
Producent: jabadabado
Cena:

147,87 zł

Cena regularna: 159,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Drewniana skrzynia z narzędziami królik, Jabadabado Drewniana skrzynia z narzędziami królik, Jabadabado
Producent: jabadabado
Cena:

138,57 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Taca podróżnika, akcesoria kuchenne Jabadabado Taca podróżnika, akcesoria kuchenne Jabadabado
Producent: jabadabado
Cena:

138,57 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Walizka małego podróżnika, Jabadabado Walizka małego podróżnika, Jabadabado
Producent: jabadabado
Cena:

138,57 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kid's Concept - Tort zabawka KID'S HUB Kid's Concept - Tort zabawka KID'S HUB
Producent: Kids Concept
Cena:

189,00 zł

zobacz więcej

Nieoceniona rola zabawek w życiu każdego dziecka

Dostępne w naszym asortymencie zabawki edukacyjne i sensoryczne to nic innego, jak pierwsze pomoce naukowe dla dzieci. To dzięki nim, dzieci od najmłodszych lat poznają świat, rozwijają się ruchowo i umysłowo, a przede wszystkim uczą interakcji z otaczającym środowiskiem. Dlatego tak istotne jest, by zapewnić pociechom zróżnicowane doświadczenia, poprzez dostarczanie im różnego rodzaju zabawek edukacyjnych, takich jak gry czy klocki, które można zaliczyć do zabawek drewnianych.

Trendy w branży dziecięcej zmieniają się niemal jak w kalejdoskopie, co dotyczy również zabawek kreatywnych, lalek, gier czy przytulanek. Modne ostatnimi czasy stały się zabawki edukacyjne, między innymi tablice manipulacyjne, układanki z kształtami, klocki jeżyki czy instrumenty muzyczne. Podczas kupowania zabawek kreatywnych, drewnianych czy sensorycznych ważne, by były one przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia i wykonane z materiałów dobrej jakości, np. pozbawionych szkodliwego BPA.

Układanki i klocki – uniwersalna zabawka dla dziecka w każdym wieku

Niemal każdy rodzic poszukuje uniwersalnych zabawek dla dziecka, bez względu na płeć i wiek. Do takich z pewnością zaliczyć można puzzle, klocki czy układanki. Zabawki edukacyjne mogą być nie tylko ponadczasowe, ale i ciekawe czy rozwojowe, takie jak kalejdoskop. Składanie poszczególnych elementów doskonale zajmie małe, jak i większe dłonie, które jak każdy rodzic wie, uwielbiają być w ruchu. Ponadto układanie klocków to świetny sposób na rozwijanie w dzieciach świadomości własnego ciała oraz motoryki, dlatego z największą śmiałością można zaliczyć ten produkt do zabawki sensorycznej. Warto podkreślić, że budowanie wież i miast z klocków czy granie w gry z rodzeństwem czy kolegami pozwala poznać zasady współdziałania w grupie.

Od wielu sezonów ogromnym zainteresowaniem cieszą się kreatywne zabawki drewniane, głównie ze względu na materiał, z których są wykonane. W społeczeństwie panuje coraz większy trend produktów i rozwiązań ekologicznych, co zauważyć można również w branży artykułów dziecięcych. Wśród zabawek drewnianych i kreatywnych dostępnych w naszej ofercie wyróżnić można między innymi pojazdy, kalejdoskopy, klocki, gry takie jak sudoku czy chińczyk, a także kręgle i warzywa do krojenia.

Pluszowy miś kompanem dziecka

Oprócz standardowych zabawek edukacyjnych i sensorycznych, a także lalek, gier czy klocków, produktem, który powinien znaleźć się w koszyku każdego rodzica jest przytulanka. Miś, króliczek czy piesek może towarzyszyć dziecku od pierwszych dni, a najczęściej zostaje kompanem i przyjacielem na lata. Ulubioną przytulankę można później miło wspominać w dorosłym życiu, warto zatem, by nasz maluch miał taką zabawkę, która odgrywa ważną rolę w jego rozwoju.

Miękki i przyjemny w dotyku pluszak to świetny przykład zabawki sensorycznej, bowiem możliwość wtulenia się w miękki materiał daje poczucie bezpieczeństwa i zaspokaja potrzebę bliskości. Ponadto zabawki sensoryczne łagodzą stres i pomagają rozwiązywać problemy, przez co często są wykorzystywane jako akcesoria terapeutyczne.

Jakie zabawki sensoryczne wpływają na rozwój dziecka?

Rozwój poszczególnych zmysłów jest kluczowy, a ich prawidłowe współdziałanie nie do przecenienia, dlatego warto, by w otoczeniu dziecka pojawiły się zabawki sensoryczne i kreatywne, które stymulują nie tylko wzrok i słuch, ale też dotyk i równowagę.

Dla maluszków przygotowaliśmy w naszej ofercie książeczki, klocki silikonowe z wypustkami, a także pluszaki, które dziecko może chwycić paluszkami lub pociągnąć. Popularnością cieszą się też pluszowe lalki, drewniane zabawki edukacyjne uczące równowagi, ale też kreatywne, takie jak koraliki o różnych fakturach i wielkościach do tworzenia własnoręcznie biżuterii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl