W zależności od panującej pory roku, siedząc w domu z dziećmi przez dłuższy czas, z pewnością niejednemu, najbardziej kreatywnemu rodzicowi, może skończyć się nie tylko cierpliwość, ale też zdolność do wymyślania coraz to nowych zabaw dla dzieci. Warto mieć wówczas pod ręką uniwersalne zabawki, takie jak gry planszowe, lalki, kalejdoskopy, klocki czy przytulanki, które pozwolą zająć dzieci niezależnie od ich wieku czy płci. Jakich zatem zabawek kreatywnych nie powinno zabraknąć w domu i gdzie warto ich szukać?

Adam Toys Cymbałki z misiem Adam Toys Cymbałki z misiem
Producent: Adam Toys
Cena: 49,00 zł
szt.
zobacz więcej
Adam Toys Gra złów rybkę Adam Toys Gra złów rybkę
Producent: Adam Toys
Cena: 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
Adam Toys Ptaszek do pchania Adam Toys Ptaszek do pchania
Producent: Adam Toys
Cena: 45,00 zł
szt.
zobacz więcej
Adam Toys Sortuj kształty i kolory Adam Toys Sortuj kształty i kolory
Producent: Adam Toys
Cena: 31,50 zł 45,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Adam Toys Stolik muzyczny Adam Toys Stolik muzyczny
Producent: Adam Toys
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
Adam Toys Układanka piramida zwierząt Adam Toys Układanka piramida zwierząt
Producent: Adam Toys
Cena: 45,00 zł
zobacz więcej
Adam Toys Układanka z uchwytami mapa świata Adam Toys Układanka z uchwytami mapa świata
Producent: Adam Toys
Cena: 13,30 zł 19,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Apli Kids Magnetyczna układanka Litery Apli Kids Magnetyczna układanka Litery
Producent: Apli Kids
Cena: 52,50 zł 75,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Apli Kids Naklejki Jesień Apli Kids Naklejki Jesień
Producent: Apli Kids
Cena: 9,10 zł 13,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Apli Kids Tablica naklejka kredowa - Rakieta Apli Kids Tablica naklejka kredowa - Rakieta
Producent: Apli Kids
Cena: 27,30 zł 39,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Askato Samochód - Betoniarka Askato Samochód - Betoniarka
Producent: Askato
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
Askato Samochód - Śmieciarka Askato Samochód - Śmieciarka
Producent: Askato
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
B. Toys  Spinaroos – klocki jeżyki z buźkami B. Toys Spinaroos – klocki jeżyki z buźkami
Producent: B. Toys
Cena: 231,57 zł 249,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja

Nieoceniona rola zabawek w życiu każdego dziecka

Dostępne w naszym asortymencie zabawki edukacyjne i sensoryczne to nic innego, jak pierwsze pomoce naukowe dla dzieci. To dzięki nim, dzieci od najmłodszych lat poznają świat, rozwijają się ruchowo i umysłowo, a przede wszystkim uczą interakcji z otaczającym środowiskiem. Dlatego tak istotne jest, by zapewnić pociechom zróżnicowane doświadczenia, poprzez dostarczanie im różnego rodzaju zabawek edukacyjnych, takich jak gry czy klocki, które można zaliczyć do zabawek drewnianych.

Trendy w branży dziecięcej zmieniają się niemal jak w kalejdoskopie, co dotyczy również zabawek kreatywnych, lalek, gier czy przytulanek. Modne ostatnimi czasy stały się zabawki edukacyjne, między innymi tablice manipulacyjne, układanki z kształtami, klocki jeżyki czy instrumenty muzyczne. Podczas kupowania zabawek kreatywnych, drewnianych czy sensorycznych ważne, by były one przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia i wykonane z materiałów dobrej jakości, np. pozbawionych szkodliwego BPA.

Układanki i klocki – uniwersalna zabawka dla dziecka w każdym wieku

Niemal każdy rodzic poszukuje uniwersalnych zabawek dla dziecka, bez względu na płeć i wiek. Do takich z pewnością zaliczyć można puzzle, klocki czy układanki. Zabawki edukacyjne mogą być nie tylko ponadczasowe, ale i ciekawe czy rozwojowe, takie jak kalejdoskop. Składanie poszczególnych elementów doskonale zajmie małe, jak i większe dłonie, które jak każdy rodzic wie, uwielbiają być w ruchu. Ponadto układanie klocków to świetny sposób na rozwijanie w dzieciach świadomości własnego ciała oraz motoryki, dlatego z największą śmiałością można zaliczyć ten produkt do zabawki sensorycznej. Warto podkreślić, że budowanie wież i miast z klocków czy granie w gry z rodzeństwem czy kolegami pozwala poznać zasady współdziałania w grupie.

Od wielu sezonów ogromnym zainteresowaniem cieszą się kreatywne zabawki drewniane, głównie ze względu na materiał, z których są wykonane. W społeczeństwie panuje coraz większy trend produktów i rozwiązań ekologicznych, co zauważyć można również w branży artykułów dziecięcych. Wśród zabawek drewnianych i kreatywnych dostępnych w naszej ofercie wyróżnić można między innymi pojazdy, kalejdoskopy, klocki, gry takie jak sudoku czy chińczyk, a także kręgle i warzywa do krojenia.

Pluszowy miś kompanem dziecka

Oprócz standardowych zabawek edukacyjnych i sensorycznych, a także lalek, gier czy klocków, produktem, który powinien znaleźć się w koszyku każdego rodzica jest przytulanka. Miś, króliczek czy piesek może towarzyszyć dziecku od pierwszych dni, a najczęściej zostaje kompanem i przyjacielem na lata. Ulubioną przytulankę można później miło wspominać w dorosłym życiu, warto zatem, by nasz maluch miał taką zabawkę, która odgrywa ważną rolę w jego rozwoju.

Miękki i przyjemny w dotyku pluszak to świetny przykład zabawki sensorycznej, bowiem możliwość wtulenia się w miękki materiał daje poczucie bezpieczeństwa i zaspokaja potrzebę bliskości. Ponadto zabawki sensoryczne łagodzą stres i pomagają rozwiązywać problemy, przez co często są wykorzystywane jako akcesoria terapeutyczne.

Jakie zabawki sensoryczne wpływają na rozwój dziecka?

Rozwój poszczególnych zmysłów jest kluczowy, a ich prawidłowe współdziałanie nie do przecenienia, dlatego warto, by w otoczeniu dziecka pojawiły się zabawki sensoryczne i kreatywne, które stymulują nie tylko wzrok i słuch, ale też dotyk i równowagę.

Dla maluszków przygotowaliśmy w naszej ofercie książeczki, klocki silikonowe z wypustkami, a także pluszaki, które dziecko może chwycić paluszkami lub pociągnąć. Popularnością cieszą się też pluszowe lalki, drewniane zabawki edukacyjne uczące równowagi, ale też kreatywne, takie jak koraliki o różnych fakturach i wielkościach do tworzenia własnoręcznie biżuterii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl